PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002166}

(Nie)długo i szczęśliwie

Per tutta la vita
5,9 2 232
oceny
5,9 10 1 2232
6,0 3
oceny krytyków
(Nie)długo i szczęśliwie
powrót do forum filmu (Nie)długo i szczęśliwie

(nie)dojrzali ludzie

ocenił(a) film na 5

krótko i bez spojlerowania - zakończenie wątku dwóch par przyjaźniących się w mojej opinii jest totalnie absurdalne i nie do pojęcia, nie ma zgody na rozmazywanie granic w kwestiach fundamentalnych miłość/przyjaźń(!)/lojalność.
Tylko wątek pary rozważającej rodzicielstwo spójny i wart uwagi.
Reasumując, historie prowadzone nienajgorzej, ale w końcówce reżyser mocno popłynął...

netyy

Zgadzam się

ocenił(a) film na 8
netyy

Muszę się upewnić - wy wiecie, że te śluby to te wcześniejsze śluby ?

medlinone

Serio??? Skąd ten wniosek

ocenił(a) film na 5
medlinone

jeśli jest jak mówisz, bo nie mam jak przyjrzeć się temu ponownie, to w takim razie w "Dobrze się kłamie..." był podobny plot twist, ale jednak przekaz bardziej klarowny. W końcówce tego filmu jest szybka praca kamery dużo się dzieje, mimo prób zrozumienia co tu się właśnie wydarzyło nie znalazłam punktów zaczepienia i uznałam, że jednak towarzystwo poszalało... Jakby nie odczytywać to nadal, wątek dwóch przyjaźniących się par to dramat, upadek i metr mułu.

ocenił(a) film na 8
netyy

Jest ujęcie na którym widać, że Sara jest w ciąży.

ocenił(a) film na 8
netyy

Oczywiscie ze to poprzednie sluby- udziela ich falszywy ksiadz, niestabilna emocjonalna typka jest dopiero w ciazy a gosc z czworokata (ten od wspinaczki) ma wasa jak czeski pilkaz.

ocenił(a) film na 4
z8k

To się dla mnie zupełnie kupy nie trzyma. Jeśli to były śluby z przeszłości, pokazano je jako wspólne wszystkich bohaterów, tymczasem dwie pary mówiły, że to było dwa lata temu, a kobieta w ciąży miała przecież syna w wieku ok 8 lat.

ocenił(a) film na 8
Kogel_Mogel

Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem. Ten falszywy ksiadz dzialal chyba 10 czy 11 lat wiec niektorzy wzieli slub na poczatku jego "poslugi" a inny pod koniec. Natomiast jesli chodzi o sceny koncowe (sluby z przeszlosci) to nigdzie nie pokazano je jako wspolne dla wszystkich- wspolny jest kosciol ale to osobne sluby ("czworokat" mial razem").

netyy

W scenie końcowej jest powrót do ich pierwszych ślubów przecież!

netyy

Porąbana ta końcówka. Nic nie wiem finalnie kto z kim i kiedy. Wątek otwarty czy jak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones