PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558134}
6,5 165
ocen
6,5 10 1 165
Romanzo di una strage
powrót do forum filmu Romanzo di una strage

Według mnie Włochy końcówki lat 60' przedstawione bardzo solidnie. Dla zainteresowanych tematem pozycja zdecydowanie warta obejrzenia.
Jak komuś podobał się "Boski" Paolo Sorrentino, nie zawiedzie się.

ocenił(a) film na 8
jacwerde

Mam podobną opinię, choć w zestawieniu z "Boskim" film Giorandy jawi się jako ten bardziej realistyczny, a już na pewno sami bohaterowie stąpają w nim twardo po ziemi, co nie jest wartościowaniem obu obrazów, a stwierdzeniem faktu w kwestii różnic pomiędzy nimi. W trakcie seansu miałem wrażenie, że najwięcej na filmie zyska widz zaznajomiony z najnowszą historią Włoch. W wypadku, kiedy oglądać go będzie osoba niemająca większego pojęcia o polityce Półwyspu Apenińskiego z tamtego czasu, może mieć problemy ze zrozumieniem pewnych rozwiązań. Ze swojej strony mogę polecić znakomitą książkę "Sycylijski Mrok", dzięki której wiele spraw związanych z Italią, wszechobecną mafią, wojnie prawicy z lewicą, Watykanem i wieloma innymi tematami, okaże się o wiele jaśniejszych i zrozumiałych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones