Giuseppe Tornatore

8,4
1 957 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Giuseppe Tornatore

Fenomenlany reżyser

użytkownik usunięty

Dziwi mnie, że nie ma tutaj żadnych komentarzy. Ten Sycylijczyk robi prawdziwe, magiczne kino, wspaniałe wizualnie, zawsze z przepiękną muzyką Ennio Morricone. "Kino Paradiso" - nostalgia i magia, "Wszyscy mają się dobrze" z Mastroiannim, "Czysta formalność" niezwykły suspensowy dreszczowiec z Depardieu i Polańskim, "Sprzedwaca marzeń", kolejna zabawna i nostalgiczna wyprawa do czasów młodości i Sycylii, "1900.Człowiek legenda" - fenomenalna historia i równie fenomenalna ściezka dźwiękowa Morricone, wreszcie "Malena" z zjawiskową Monicą Bellucii, a teraz robi "Leningrad", podejrzewam, że nie zrealizowany projekt jego wielkiego rodaka Sergio Leone. Każdy z tych filmów polecam, wybitne kino.

użytkownik usunięty

Widziałem dwa jego filmy-"Kino paradiso" i "Malena". Gościu ma naprawde talent. Dziwie się, że jest tak mało znany

Podpisuję się pod komentarzem. Wspaniały reżyser , godny następca wspaniałych włoskich mistrzów , może nie tak zgryźliwy jak Fellini , nie tak orginalny jak leone , może nie taki wirtuozerski jak bertolucci ale posiada swój własny , poetycki styl , piękny , którego nie sposób nie pokochać. Widziałem pięć jego filmów (bo tylko te udało mi się upolować) ale szukam dalej. Najlepsze jest cinema paradiso i czysta formalność.

lihol

Filmy Tornatore mógł bym oglądać dzień i noc. Monica Bellucci w Malenie
to po prostu arcydzieło.Swoją drogą ciekaw jestem czy za granicą np.we Włoszech ludzie mają jakieś ulubione polskie filmy?Od czasów Barei i pierwszych filmów Wajdy to same gnioty musimy oglądać:(

podpisuję się obiema rękoma, rękami i ręcyma:) jak kto woli. Tornatore to prawdziwy artysta. Każdy jego kolejny film jest jak odsłona nowego płótna mistrza malarstwa. Tu nie można się tylko na chwilę zatrzymać i rzucić okiem. Te filmy na długo zapadają w pamięć. Kino robione z miłości do kina, z pietyzmem i wielką pasją.

Lester_Burnham

Ja również podpisuję się pod powyższymi komentarzami. Tornatore to znakomity reżyser. Z filmów jego autorstwa, które widziałam najbardziej podobały mi się Kino Paradiso oraz Wszyscy mają się dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones